۱۴۰۰ سه شنبه ۵ مرداد
English
صفحه اصلی
1400/04/15 نشست صمیمی  فرماندار و امام جمعه سرایان با روحانیون شهرستان سرایان
نشست صمیمی فرماندار و امام جمعه سرایان با روحانیون شهرستان سرایان
💠به گزارش روابط عمومی فرماندار سرایان، فرماندار سرایان از این اقدام محوری حضرت حجت الاسلام والمسلمین مرتضائی نیا امام جمعه سرایان تقدیر و تشکر کرد.
💠فرماندار سرایان در این دیدار که با حضور طلاب و روحانیون سطح شهرستان در محل دفتر امام جمعه شهر برگزار شد نقش ائمه جمعه و روحانیون در مستحکم تر و قوی تر شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از ابتدای انقلاب تاکنون نقشی انکار نشدنی عنوان نمود و گفت : روحانیون و ائمه جمعه در تمامی صحنه های سیاسی،فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی که همواره با هجمه دشمنان مواجه بوده است فعالیتهای بسیار گسترده و تاثرگذاری داشته اند.
💠رسولی مقدم ایجاد قرارگاه فرهنگی مورد تاکید مقام معظم رهبری برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و نقش روحاینون در این قرارگاه را بسیار مهم دانست و گفت: فرصت و زمان از ایده تا عمل در قرارگاه فرهنگی بسیار مغتنم است و باید این مسیر کوتاه شود.
💠وی افزود: همه ی ما در برابر آسیب های اجتماعی مسول هستیم و باید نسبت به هر اتفاق ناهنجار در شهرستان حساس باشیم.
💠وی خاطرنشان کرد: نقش روحانیون در صحنه های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است چرا که علی رغم سمپاشی ها علیه روحانیت، در هر جایی که این عنصر ارزشی حضور داشته و توانسته است برنامه های فرهنگی را اجرایی و عملیاتی کند و در جهت ارتقای برنامه هایش گام بردارد کمترین آسیب های اجتماعی و در ادامه آن رشد شاخص های اجتماعی و بینش سیاسی را شاهد بودیم.
💠رسولی مقدم همچنین در رابطه با خانه های عالم در سطح روستاها خاطرنشان کرد : در خصوص ساخت،مرمت و تجهیز خانه های عالم در سطح روستاهای شهرستان سرایان فعالیت های بسیار خوبی انجام شده است و در حال حاضر نیز سازمان تبلیغات اسلامی نیازهای را احصا کند تا در کمیته برنامه ریزی شهرستان با توجه به منابع موجود تصمیم گیری شود.
💠وی افزود: به دهیاری ها و شهرداریها نیز تاکید خواهیم کرد که در حوزه فعالیتهای فرهنگی و تامین اعتبارات با روحانیون مستفر در روستاها و ائمه جمعه در نقاط شهری همکاری کنند.
💠فرماندار سرایان همچنین همکاری متقابل روحانیون مستقر در روستاها با دهیاران و هماهنگی برنامه های فرهنگی با آنان را مورد انتظار دانست.
در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در شهرستان ارائه گردید.
💠شایان ذکر است : حضرت حجت الاسلام والمسلمین مرتضائی نیا امام جمعه سرایان قبل در ابتدای این دیدار با تاکید به نقش موثر وجود عالم در روستاها و جلوگیری از اسیب های اجتماعی خواستار توجه به نیاز روحانیون مستقر در روستاها شد و گفت: خانه های عالم که ممکن است نیاز به مرمت داشته باشند و زیرساختهای لازم را ندارند توجه ویژه ای شود .
💠امام جمعه سرایان در ادامه صحبتهای خود، آبادانی مساجد را آبادانی شهر ها عنوان نمود و ضمن تاکید به اقامه نماز در سطح ادارات گفت : ادارات سطح شهرستان باید در کنار وظایف اداری خود بسته های فرهنگی ارائه بکنند تا کارشان ارزشی مضاعف پیدا کند. .
💠وی همچنین گفت روحانیون و ائمه جمعه و جماعات سطح شهرستان امادگی دارند تا در هر جایی که نیاز است از جمله کارهای عمرانی و .. کمک کنند تا با یک وحدت و همدلی و انسجام توسعه شهرستان دنبال شود.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 152
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal