۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
English
صفحه اصلی
1399/08/28 جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان و بررسی مشکلات حوزه منابع طبیعی سرایان برگزار شد.
جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان و بررسی مشکلات حوزه منابع طبیعی سرایان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان ، شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سرایان و جلسه بررسی مشکلات حوزه منابع طبیعی با حضور رسولی مقدم فرماندار سرایان ، نصرآبادی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و قندهاری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی برگزار شد.

در این جلسه ضمن تشریح وضعیت دشت سرایان از لحاظ میزان برداشت آب انجام شده و کسری مخزن در رابطه با برنامه های پیش رو در راستای احیای کمی و کیفی دشت سرایان گفتگو و تبادل نظر شد.

بررسی اعتبارات آبخیزداری و مشکلات مرتبط با مرتع داران و نحوه برداشت آب از چاه پارک جنگلی خلیج فارس و تخصیص آب این چاه بابت 30 هکتار فضای سبز پارک جنگلی و پروژه های منابع طبیعی شامل نهالکاری و خزانه تولید نهال و تأمین آب مجتمع دامداری و رفع مشکل دامداران از دیگر محورهای گفتگو در این نشست بود.

فرماندار سرایان در این جلسه با اشاره به نبود چاه آب ویژه مدیریت بحران و ضرورت وجود آن در شهرستان نیز تاکید کرد.

وی آب شرب روستای چاه غیاث را از دغدغه های عشایرنشین این منطقه عنوان کرد و گفت احیای چاه قدیمی چاه غیاث نیز پیگیری شود.

رسولی مقدم همچنین از مدیرعامل آب منطقه ای استان خواست با استفاده از ظرفیت آبخیزداری ، طرح ساماندهی و تثبیت کف رودخانه کال زو در پایین دست سد شهید پارسا را اجرایی کنند تا کشاورزان در بهره گیری از آب باران کمتر دچار زحمت شوند.

فرماندار سرایان برای ایجاد طرح درختکاری در مبادی ورودی شهرستان از روستای بسطاق تا سه راهی سرند با همکاری مدیران کل منابع طبیعی و آب منطقه ای نیز اعلام آمادگی کرد.

در پایان جلسه فرماندار سرایان به اتفاق مدیران استانی از فضای سبز پارک جنگلی خلیج فارس و خزانه تولید نهال منابع طبیعی شهرستان بازدید کردند.

 

 
 
تعداد بازدید: 98
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal