۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
English
صفحه اصلی
1399/06/16 جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان  سرایان برگزار شد.
جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان سرایان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان ،در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی، آخرین وضعیت وقایع چهارگانه با حضور رسولی مقدم فرماندار سرایان بررسی شد.

فرماندار سرایان در این جلسه با اشاره به گزارش ارائه شده گفت : اعداد و ارقام ازدواج ،طلاق، تولد و فوت 5 ماهه سال جاری در شهرستان سرایان خوشبختانه برایند مثبتی دارد که باید علل و عوامل تحلیل و برای بهره وری و برنامه ریزی دقیق بررسی شوند.

وی با اشاره به افزایش نرخ رشد 3.2 درصدی تولد در شهرستان سرایان در 5 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 98 گفت : این اعداد و ارقام صحیح و متقن ،عبارت های یأس آلود و نامید کننده ای که در جامعه بصورت کلی و بر اساس برداشت های فردی گفته میشود را نقض خواهد کرد .

رسولی مقدم تصریح کرد : طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مولفه جمعیت برای تامین امنیت پایدار و جامعه مترقی و پیشرفته مورد تأکید فراوان است.

وی در ادامه گفت: انچه که در آمار مقایسه ای وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان سرایان در برش پنج ماهه سال جاری با مدت مشابه در سال گذشته شاهد هستیم روند مثبت 3.2 درصدی تولد،47.9 درصدی ازدواج و همچنین کاهش 31.3درصدی طلاق است.

فرماندار سرایان اظهار داشت: اعداد و ارقام خودشان تصمیم نمیگیرند بلکه استفاده از این آمار میتواند در برنامه ریزیهای شهری ،روستایی و اجتماعی مبنای تصمیم گیری باشد .

وی همچنین افزایش حدود 50 درصدی نرخ ازدواج در پنج ماهه گذشته را نشان دهنده افزایش روحیه نشاط اجتماعی در جامعه و شهرستان سرایان عنوان کرد و افزود: ضمن اینکه منکر این مسأله نیستیم که عده ای از جوانان بنا به دلایلی از سن ازدواج گذشته اند اما عبارت های ناامید کننده ای که در جامعه در برابر این اعداد واقعی منتشر می شود طبیعتا به توسعه جامعه کمک نخواهد کرد .

رسولی مقدم نتیجه ی فعالیت های مفید و اثرگذار در حوزه مشاوره ای ، مسائل اجتماعی و تعلیم و تربیت را ثبات خانواده ها و کاهش نرخ طلاق در شهرستان عنوان نمود و گفت: فعالیتهای فرهنگی مؤثری که انجام میشود در تصمیم گیری های مزدوجین و حمایت های منطقی خانواده ها کمک می کند تا امروز شاهد نرخ منفی طلاق در شهرستان باشیم.

فرماندار سرایان با بیان اینکه ثبت تغییرات اطلاعات فردی در سامانه استعلام هویت انفرادی ،در صورت عدم توجه شهروندان به این موضوع هرگونه ضرر و خسارت متوجه فرد از این ناحیه را طبق قانون بر عهده خود شخص عنوان نمود و با تأکید اطلاعرسانی به شهروندان گفت : افراد باید وارد سامانه مذکور شوند و تغییرات آدرس و سایر موارد را ثبت و بروزنمایی کنند.

 
تعداد بازدید: 104
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal