۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
English
صفحه اصلی
1399/06/12 توزیع یک میلیارد و 680 میلیون تومان کمکهای مؤمنانه در گام دوم از مرحله ی دوم رزمایش مؤمنانه در سرایان
توزیع یک میلیارد و 680 میلیون تومان کمکهای مؤمنانه در گام دوم از مرحله ی دوم رزمایش مؤمنانه در سرایان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان ، رسولی مقدم فرماندار سرایان با حضور در مراسم رزمایش مؤمنانه در محل ناحیه مقاومت بسیج سپاه انقلاب اسلامی با تسلیت ماه محرم و آرزوی قبولی عزاداری ها بر بهره گیری از ظرفیت عظیم عاشورا و ماه محرم و در امتداد آن نهضت ارزشمند انسان ساز و تاریخ ساز اربعین گفت : فضای حزن آلود و غم انگیز ماه محرم برگرفته از غم 1400 ساله ای که در دل جهان اسلام و تشیع رخنه کرد ، خون شیعیان را سالها جوشان تر از سالهای قبل تا به امسال که این حرارت و شور را در ایران اسلامی و در سرایان شاهد بودیم .

وی با تأکید به اینکه باید از جریان عاشورا عبرت بگیریم و فریب دنیا را نخوریم گفت: درست در نقطه مقابل فریب دنیا ،مردم ایران در شرایط تحمیلی ناشی از ویروس منحوس کرونا و شرایطی که این ویروس فضای اقتصادی را برای برخی هم میهنان تنگ کرده بود از مال خودشان به راحتی گذشتند و آنچه که شاهدش بودیم بذل و بخشش بود و حضور در صحنه خدمت و خدمات رسانی به مردم .

رسولی مقدم تصریح کرد : دل کندن از مال دنیا و دل کندن از دنیا را شیعه ی اباعبدالله علیه السلام در صحنه های متفاوتی نشان داده و تداوم خواهد بخشید.

فرماندار سرایان با قدردانی از همراهی آحاد مردم و دستگاه های اداری و اجرایی در صحنه مواجهه با کرونا گفت: در شهرستان سرایان خوشبختانه هم در مرحله مقدماتی و هم در سایر مراحل رزمایش مومنانه، فرموده مقام معظم رهبری به نیکی عملی شد و صحنه های زیبایی از همدلی و خدمت خلق گردید.

وی افزود: اعتقاد داریم انچه که ما را در تمام صحنه های متفاوت در ابتدای انقلاب تا امروز حفظ کرده و ثابت قدم و رو به جلو نگه داشته تأسی به فرهنگ غنی مذهبی و اسلامی بوده است که توانسته ایم همواره در برابر دشمنان با دستان خالی فاتح و پیروز باشیم.

رسولی مقدم تصریح کرد : با یک روحیه ی آمیخته با اموزه های دینی و اسلامی نتیجه اش میشود اینکه در صحنه مواجهه با ویروس کرونا که مراکز تمدن، علم و مدعی حقوق بشر در دنیا با سوپرمارکت ها و فروشگاه های خالی روبرو میشوند اما در ایران اسلامی که در نهایت تحریم به سر میبرد مردم هیچ گاه و هیچ لحظه ای احساس کمبود نکردند اگرچه اذیت شدند.

فرماندار سرایان با بیان اینکه انجام این رزمایش ها نه تنها به معیشت مردم کمک خواهد کرد و رنج بیماری و شرایط سخت را برای انها کمتر میکند بلکه تمرینی خواهد بود برای همه تا در این فضای نوعدوستی و بشر دوستانه در سبک زندگی از آن غافل نشوند در ادامه تصریح کرد :در دو سفر استاندار محترم به شهرهای آیسک و سه قلعه ، 800 بسته حمایتی برای شهر سه قلعه و 300 بسته حمایتی برای شهر آیسک مساعدت شده که بزودی در بین اقشار نیازمند توزیع خواهد شد.

فرماندار سرایان همچنین با تشکر از سرهنگ فرخنده فرماندهی محترم سپاه پاسداران که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به نیکوترین وجه ظاهر شدند گفت: در مسیر انجام این رسالت بزرگ خداپسندانه و انسان دوستانه و توزیع بسته ها مواظبت کنیم تا حرمت و کرامت انسانی به بهترین وجه ممکن حفظ شود .

شایان ذکر است در این مرحله از رزمایش بزرگ همدلی و کمک های مومنانه بیش از 50 هزار پرس غذای گرم ، 9 سری جهیزیه ، 4500 بسته ی غذایی و تعداد زیادی لوازم التحریر برای دانش آموزان محروم مجموعا به ارزش یک میلیارد و 680 میلیون تومان در این مرحله توزیع شده یا در حال توزیع است .

 
تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal