۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
English
صفحه اصلی
1399/03/17 فرماندار سرایان پای درددل عشایر بخش سه قلعه
فرماندار سرایان پای درددل عشایر بخش سه قلعه

رسولی مقدم فرماندار سرایان ضمن تسلیت ایام سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین پانزده خرداد گفت : خدمت به مردم و باز کردن گره ای از مشکلات آنان بهترین کاری هست که میتوان در جهت قدردانی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر انجام داد .  


به همین مناسبت تعطیلات 14 و 15 خرداد بهانه و فرصتی شد تا بهمراه فرماندار سرایان به دل کویر در بخش سه قلعه برویم ،پهناوری آن ایجاب میکرد از صبح علی الطلوع تا غروب آفتاب بدون وقفه مسیرهای پیچ در پیچ و ناهموار سخت و طاقت فرسای کویر داغ و سوزان را پیمایش کنیم .مجموعا در طی این دو روز قریب به 500 کیلومتر را طی کردیم ،هر چند سخت بود اما نتیجه اش آن شد تا آقای رسولی مقدم از نزدیک بتواند پای درددل غیورمردان و شیرزنان تمامی محلات عشایری این نقطه از کویر شهرستان سرایان بنشیند و خواسته های آنان را بشنود .عشایر زحمتکش و رنج کشیده ای که اگرچه صدایشان کمتر به جایی میرسد اما با کمترین امکانات بیشترین سهم در تولیدات دامی کشور دارند. تا جایی که حتی در تمام 18 سال خشکسالی های پی در پی با اینکه عشایر این منطقه تقریبا تمام دام خود را از دست داده بودند باز هم سکونتگاه های فصلی خود را خالی نکردند و سختی ها را به جان خریدند و با ادامه تولیدات خود هر چند کم اما برای حفظ آبرو ، عزت و امنیت میهن و کشور خود مایه گذاشتند.

به قول فرماندار سرایان عشایر انسان های بسیار عزتمندی هستند و این وظیفه ما مسئولین است تا فرمایش حضرت امام خمینی (ره) را که فرمودند عشایر ایران یکی از بهترین خزائن ملت است را آویزه گوش خود قرار دهیم و نگذاریم آبرو و عزت این قشر زحمتکش خدشه دار شود و هر آنچه در توان داریم برای یاری این عزیزان بکار گیریم.

فرماندار در روز اول موفق شد از محله های عشایری ایستوچاه ،شیرین چاه، چاه کریمداد ،چاه شور ،چاه بنه ،چاه زیندی ،چاه گنجی و چاه جهان اباد بازدید کند و روز دوم هم از محله های گودمسار،چاه کازه،چاه شور قنبرو، نمکزار،سرمندلی،چاه کربلایی رضا سرکشی کرد .

خوشبختانه با بارندگی های دو سال اخیر ،عشایر زحمتکش حدود 50 درصد دام خود را مجددا بدست آورده اند و تکاپو و تلاشی که در این محلات دیده میشود نشان از رویش امید تازه در دل دامدران عشایری است.

رسولی مقدم پای درددل همه ساکنین نشست و خواسته های آنان را شنید و با آنان گفتگو کرد.

ساخت منبع ذخیره آب آشامیدنی ، ساخت آبشخور و توربین بادی و پنل خورشیدی بیشترین خواسته ی این قشر زحمتکش بود که فرماندار برای کاهش این مشکلات و رفع آنان دستورات لازم را صادر کرد.
 
 
تعداد بازدید: 224
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4.6 تعداد کل امتیازها:5

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal