۱۴۰۱ جمعه ۸ مهر
English
صفحه اصلی
1400/08/26 تشکیل جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان
تشکیل جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرایان، جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان برگزار شد . فرماندار سرایان در این جلسه با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا گفت: آنچه در حوزه قاچاق کالا و ارز در کشور درحال رخ دادن است بسیار مهم بوده و با توجه به شرایط حال حاضر اقتصادی کشور مقوله قاچاق کالا از مباحث مهم حال حاضر کشور است. فرماندار سرایان در ادامه با اشاره به روند قاچاق معکوس کالا از کشور افزود: با توجه به کاهش ارزش پول ملی امروزه شاهد قاچاق معکوس کالا هستیم به نحوی که کالاهایی که با یارانه تولید میشوند بواسطه تفاوت قیمتی از کشور خارج میشوند که در این خصوص تلاش مستمر و هوشمندانه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضروری است. وی در ادامه ، مبارزه با قاچاق کالا و ارز را وظیفه همگانی برشمرد و گفت: ممبارزه با قاچاق کالا باید بعنوان یک رسالت و تعهد کاری توسط دستگاههای متولی مدنظر قرار گیرد.

 شیخ زاده رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان نیز در این جلسه بااشاره به وظایف این نهاد در بحث قاچاق گفت: اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی حلقه آخر قاچاق کالاست و وظیفه تعیین تکلیف پروسه قاچاق کالا را بعهده دارد . وی در ادامه افزود تفاوت قیمت کالاها باتوجه به کاهش ارزش پول ملی انگیزه قاچاق در کشور را ایجاد و تقویت میکند.

شایان ذکر است در سال جاری 22 پرونده قاچاق کالا مشتمل بر قاچاق دام ، قاچاق سوخت، قاچاق کالا وقاچاق چوب تشکیل و به 20 مورد آن رسیدگی و حکم صادر شده است.  

 
تعداد بازدید: 723
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal