۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
English
صفحه اصلی
1398/08/14 ستاد توسعه گلخانه هاي شهرستان سرايان
ستاد توسعه گلخانه هاي شهرستان سرايان

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سرايان ؛ رسولي مقدم فرماندار شهرستان سرايان در جلسه ستاد توسعه گلخانه اي شهرستان با اشاره به حدود دو دهه خشكسالي و فوق بحراني بودن دشت سرايان گفت : استفاده از روش هاي سنتي در كشاورزي جوابگو نيست و بايد به سمت استفاده از روش‌هاي نوين حركت كرد. كه خوشبختانه كشاورزان منطقه نيز اين مهم را مورد توجه قرار داده و وظيفه حاكميت نيز حمايت از روش هاي نوين توليد به منظور افزايش بهره وري است .كه اين مهم به همت استاندار محترم امروز شاهد آن هستيم.

رسولي مقدم رئيس ستاد اجراي گلخانه هاي شهرستان با اشاره به حمايت‌هاي دولت محترم به ويژه استاندار محترم خراسان جنوبي وجهاد كشاورزي از طرح هاي گلخانه اي بيان كرد: تمام مسئولين ذيربط موظف هستند از اين فرصت به وجود آمده براي كشاورزان حداكثر استفاده را ببرند و اقدامات ترويجي را آغاز نمايند .

به گفته نماينده عالي دولت در شهرستان190 ميليارد تومان براي طرح‌هاي گلخانه‌اي در استان اختصاص داده شده است كه نشان دهنده ي اهميت موضوع و نگاه خاص دولتمردان به اين موضوع در استان است .

فرماندار سرايان ادامه داد: شهرستان سرايان با داشتن 41 هزار هكتار زمين كشاورزي قطب كشاورزي در استان است كه با استفاده از روش هاي نوين كشاورزي بهره وري چند برابري شاهد خواهيم بود .

وي در ادامه افزود : امروز نهضت توسعه گلخانه ها در استان و كشور يك امر ضروري به نظر مي‌رسد .

فرماندار سرايان با بيان اينكه توسعه زيرساخت ها براي كشت گلخانه اي از مهمترين برنامه دولت در منطقه است ابراز اميدواري كرد مسائل و مشكلات كشاورزان و بخصوص گلخانه داران با ارائه بسته هاي حمايتي و تسهيلات پايدار مرتفع و در زمينه اشتغال اقدام گردد.

 رسولي مقدم با اشاره به ظرفيت‌هاي استان خراسان جنوبي از جمله مرزي بودن استان اشاره كرد وابراز اميدواري كرد با استفاده از نگاه ترويجي زمينه ي استفاده از اين فرصت هاي عظيم سرمايه گذاري وصادرات فراهم گردد.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 134
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal