۱۴۰۱ يکشنبه ۹ بهمن
English
صفحه اصلی
1401/09/16 شورای پدافند غیر عامل شهرستان با محوریت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برگزار شد
شورای پدافند غیر عامل شهرستان با محوریت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برگزار شد

🔺جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان سرایان با حضور دکتر رضوی فرماندار شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
🔺فرماندار سرایان درجلسه شورای پدافند غیرعامل با محوریت  آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان  بر ضرورت آمادگی  و بروز رسانی تجهیزات و امکانات دستگاهها در مقابله و مواجه با آسیب ها و بیماری ها تاکید کرد و اظهار داشت: ادارات باید برای مقابله با انواع حوادث آماده و ارزیابی از امکانات مورد نیاز  خورد را بررسی و تامین کنند.
🔺دکتر« یاسر رضوی»   با اشاره به سیل سال گذشته  در شهرستان سرایان گفت: هنوز با گذشت یکسال کوره داران درگیر خسارات و بازگشایی ها بوده   و موضوع علی رغم تاکید تمام مقامات استانی مبنی بر پرداخت تسهیلات به آنان  مرتفع نشده است.درحالی که  با پیش بینی بر مبنای اعتبارات موجود تملک سال قبل، و باز گشایی در دو محور امکان  کاهش حجم قابل توجهی از خسارات و وقوع حادثه بود.

🔺وی در ادامه  با توصیه به ادارات بر ضرورت آمادگی برای واکنش سریع و داشتن چک لیست و ارزیابی دوره ای تجهیزات مورد نیاز در برابر حوادث را خواستار شد.
🔺فرماندار سرایان  یکی از اهداف جلسات پدافند غیرعامل را کاهش آسیب پذیری عنوان کردواز دستگاههای مرتبط  خواست تا  سند مقابله با سیل  را تدوین کنند.
🔺وی تصریح کرد: هنوز برخی از محورها لایه روبی و بازگشایی نشده است و احتمال تکرار حادثه سال قبل وجود دارد و این روند پذیرفته نیست وغفلت و کوتاهی دستگاهها موجبات آسیب و خسارت بیشتر به  مردم می شود.
🔺وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون مورد خاصی از آنفلوآنزای حاد پرندگان در شهرستان سرایان در سال جاری  مشاهده نشده است تصریح کرد: بمنظور کاهش خسارات  مرغداری‌ها, راه اندازی تیم واکسیناسیون  8 نفره جهت انجام تزریقات در شهرستان باید در دستور برنامه ریزی های متولیان دامپزشکی قرار گیرد.
🔸در این جلسه دکتر صفرزاده سرپرست دامپزشکی سرایان به تشریح بیماری آنفلوآنزا و نحوه پیشگیری و مقابله با آن پرداخت.
و افزود:در شهرستان سرایان 11 واحد مرغداری وجود دارد که 9 واحد آن فعال است.
وی افزود:در حال حاضر در.شهرستان  سرایان مرکز واکسیناسیون طیور نیست و عملیات واکسیناسیون توسط تیمهای شهرستانهای مجاور انجام می شود.
🔸نبود مرکز واکسیناسیون طیور و افزایش هزینه ها وهزینه های بالای واکسن و ضرورت توجه بیشتر از واحد های تولیدی مرغداری  از جمله مشکلات مطرح شده توسط متولیان واحد‌های مرغداری در این جلسه بود.

◽️سه شنبه °"1401/09/15"°
           ༻⁂⁂٭⭑⭑🇮🇷⭑⭑٭⁂⁂
•┈┈┅┅⭑✶⭑┅┅┈┈
#روابط_عمومی_فرمانداری_شهرستان_سرایان
تعداد بازدید: 210
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal