۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت
English
صفحه اصلی
1400/10/30 دیدار رئیس و کارشناسان محیط زیست سرایان با فرماندار  به مناسبت روز ملی هوای پاک
دیدار رئیس و کارشناسان محیط زیست سرایان با فرماندار به مناسبت روز ملی هوای پاک

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرایان، رئیس و کارشناسان محیط زیست سرایان با مهندس رسولی مقدم فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه مهندس رسولی مقدم فرماندار سرایان ضمن تبریک روز ملی هوای پاک به همه مردم بویژه همکاران اداره حفاظت محیط زیست ،داستان خشکسالی و هجوم گرد و غبار ناشی از آن قصه دیروز و امروز نیست، افزون بر 20 سال است که ساکنان خراسان جنوبی بالطبع آن شهرستان سرایان  با اثرات مختلف ناشی از آن دست و پنجه نرم می‌کنند ولی.موضوعی که چند سال اخیر خیلی نگران‌کننده بوده،  این است که بادهای 120 روزه سیستان به 170 روز افزایش یافته و گستره بزرگی از وسعت این شهرستان را دربر میگیرد. وی همچنین بیان کرد: عدم توجه به اصول آمایش سرزمین باعث وجود آلودگی هوا، مخاطرات زیست محیطی و هدر رفت سرمایههای طبیعی می شود و  اگر بخواهیم نسبت به پدیده گرد و غبار نگاه بلندمدت داشته باشیم و پیشگیری‌های لازم را انجام دهیم باید از تخریب طبیعت جلوگیری کنیم.

فرماندارسرایان گفت : با توجه به اهمیت موضوع، قوانین و مقررات مرتبط با آیین‌نامه هوای پاک، ادارات حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی باید با هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت همه حوزه‌ها، برای کنترل شرایط موجود اقدامات لازم را انجام دهند.  وی با تاکید بر نقش اطلاع‌رسانی در زمینه آگاهی‌بخشی جامعه، خاطرنشان کرد: بخشی از کار ما این است که نگاه مردم را با وضعیت موجود آشنا کرده  و در این راستا باید از ظرفیت رسانه‌ها و فضاهای خبری موجود بیشترین استفاده را بکنیم. وی در ادامه گفت با توجه به سیل اخیر در این شهرستان امیدواریم درادامه شاهد بارندگی های مطلوبی را شاهد باشیم تا شاید بخشی از آسیب های وارده به پوشش گیاهی شهرستان وارد شود.

وی در پایان ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات پرسنل حفاظت از محیط زیست سرایان که در راستای حفاظت از انفال الهی تلاش می کنند گفت هرچند تلاش محیط بانان کمتر برای مردم ملموس است لیکن بیشترین نفع را برای مردم در بر دارد و رضای خداوند را شامل شده و برکات معنوی در بر دارد. 

 
تعداد بازدید: 569
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal