۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English
صفحه اصلی
1398/11/27 کارگروه مخاطرات زیست محیطی شهرستان سرایان
کارگروه مخاطرات زیست محیطی شهرستان سرایان

فرماندار سرایان با بیان اینکه شهرستان با توجه به گونه های خاص جانوری ظرفیت های زیست محیطی ارزشمندی دارد؛ بر ضرورت حفاظت از پتانسیل های کم نظیر زیست محیطی این شهرستان در مسیر توسعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرایان؛ ابراهیم رسولی مقدم در کارگروه مخاطرات زیست محیطی شهرستان سرایان که با محوریت شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک برگزار شد ابراز داشت: مخاطراتی از این دست همیشه برای محیط زیست وجود داشته و در آینده هم وجود خواهد داشت اما آنچه اهمیت دارد نحوه ی مدیریت مساله است که البته در شهرستان سرایان با تلاش صورت گرفته به خوبی این بیماری مدیریت و در حال کنترل است.

فرماندار شهرستان سرایان با اشاره به اهمیت اقدامات پیشگیرانه در حوزه ی اجرا و نظارت ابراز داشت: خوشبختانه در موضوع قاچاق دام ساماندهی لازم انجام شده و البته نیاز به فرهنگ سازی بیشتر در این حوزه وجود دارد.

وی با تاکید بر تسریع در پلاک کوبی دام های سبک و سنگین در شهرستان تصریح کرد: این اقدام باید در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه برای دامداران صورت پذیرد.

مهندس رسولی مقدم تصریح کرد: طبق ضوابط هرگونه جابجایی دام فاقد پلاک در حکم قاچاق محسوب شده و صاحب دام قطعا متضرر خواهد شد.

وی با بیان اینکه آموزش و فرهنگسازی مهمترین رکن پیشگیری و مقابله با بحران هاست ابراز داشت: از ظرفیت شورای های اسلامی و دهیاران برای مبارزه با این بیماری (به منظور جلوگیری از شیوع بیماری و انتقال به دام های اهلی) استفاده گردد.

نماینده عالی دولت به تمامی ادارت و نهادهای شهرستان دستور داد: به منظور مقابله با بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک همکاری لازم و همه جانبه را با اداره محیط زیست شهرستان داشته باشند و در صورت نیاز تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی خود را در اختیار بگذارند.

وی تصریح کرد: با تخصیص اعتبار لازم برای کنترل این بیماری زیر ساخت های ضروری برای مقابله با بحران هایی از این دست در شهرستان ایجاد گردد.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 98
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal